reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Taekwondo olimpijskie

MUKS Białe Tygrysy Jarocin z medalami

2019-11-05 11:24:20

Kolejny udany start mają za sobą reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. W przedostatnim w tym roku turnieju rangi Pucharu Polski, Legionowo Cup, zawodnicy z Jarocina wywalczyli aż osiem medali, w tym cztery srebrne, które padły łupem Julii Naskręskiej, Martyny Stasik, Natalii Wosiek i Aleksandry Szymczak oraz cztery brązowe wywalczone przez Marię Gęstwę, Martę Stasik, Weronikę Szymańską i Patryka Naskręskiego.

W tegorocznej edycji Legionowo Cup, turnieju rangi Pucharu Polski, wystartowało ponad 700 zawodników z Białorusi, Słowacji, Litwy, Łotwy i Polski, w tym liczna, bo aż 23 – osobowa ekipa Białych Tygrysów Jarocin.

 

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili kadeci i juniorzy. Z tego grona z bardzo dobrej strony zaprezentowali się jarocińscy juniorzy, którzy wywalczyli aż cztery medale. Srebro zdobyły Aleksandra Szymczak i Natalia Wosiek, natomiast brązowe krążki padły łupem Marii Gęstwy i Patryka Naskręskiego. W rywalizacji kadetów zawodnikom Białych Tygrysów nie poszło już tak dobrze, a jeden medal, koloru brązowego, wywalczyła Marta Stasik.

 

W drugim dniu turnieju na matach w Legionowie zaprezentowali się natomiast seniorzy i młodzicy. Reprezentantki Białych Tygrysów wystartowały tylko w tej najstarszej grupie wiekowej, zdobywając trzy medale: dwa srebrne wywalczone przez Julię Naskręską i Martynę Stasik oraz brązowy Weroniki Szymańskiej.

 

Ostatecznie reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyli następujące miejsca w klasyfikacji drużynowej: kadeci – 10., juniorzy – 9. i seniorzy – 6.

 

- Startem w Legionowie tak naprawdę rozpoczęliśmy rywalizację na sezon 2020. Był to bowiem pierwszy turniej zaliczany do rankingu na przyszły rok, rozgrywany w kategoriach wiekowych, które będą obowiązywały od 1 stycznia. W związku z tym wielu moich podopiecznych przeszło do starszych kategorii i jak to bywa w pierwszych startach wśród starszych rywali, należy je traktować wybitnie treningowo, nie robiąc wielkiej tragedii z przegranych walk. I tak aż trzy zawodniczki – Alicja Kowańdy, Martyna Stasik i Weronika Szymańska zakończyły starty w juniorach i teraz będą startowały wyłącznie w rywalizacji seniorów. Dwie zawodniczki, siostry – bliźniczki Aleksandra i Joanna Szymczak, przeszły natomiast z kadeta do juniora, natomiast wśród kadetów w Legionowie debiutowali Anita Murawska, Zuzanna Szymkowiak i Nikodem Urban. Podsumowując - na ponad dwudziestu zawodników prawie połowa debiutowała w nowych kategoriach wiekowych, tak więc trudno oczekiwać od razu jakichś wybitnych wyników. Dla nas najważniejsze jest w tej chwili wywalczenie jak największej liczby miejsc w Kadrach Wojewódzkich na przyszły rok, a będą one wybierane na podstawie wyników z Legionowa oraz kolejnego turnieju, Olsztyn Cup, który zostanie rozegrany na przełomie listopada i grudnia. Z wstępnego rozeznania wszyscy medaliści z Legionowo Cup powinni bez problemu zakwalifikować się do kadr, a mam nadzieję, że w Olsztynie, szczególnie w kategorii kadeta, spróbujemy powalczyć jeszcze o kilka miejsc, tak aby około piętnastu zawodników mieć w szkoleniu wojewódzkim. Należy bowiem nadmienić, że w Legionowie niezwykle cenne punkty za zwycięskie walki, tym razem bez zdobyczy medalowych, wywalczyły również Natalia Sobczak, Joanna Szymczak i Julia Jędrzejczak. Jeżeli chodzi o kolejne starty to tak już wcześniej wspominałam, teraz robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do startu w Olsztynie, a następnie będziemy czekać na grudniową kursokonferencję dla trenerów, podczas której dowiemy się, jak będzie wyglądać plan startów w przyszłym roku - informuje Józefina Nowaczyk-Wróbel, trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.plReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl