iJarocin.pl reklamy
MMA

Mikołaj Andrzejczak z Jarocina pojedzie na Mistrzostwa Świata IMMAF 2022

Zdjęcie: Stowarzyszenie "MMA POLSKA"

Już w lutym w Serbii odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski składającą się z dziesięciu zawodniczek i zawodników. Wśród wybranych fighterów znalazł się również Mikołaj Andrzejczak, zawodnik trenujący na co dzień w klubie Muay Thai Jarocin.

 

Mikołaj Andrzejczak ma pokaźne doświadczenie zebrana na arenach amatorskich w Polsce. Wywalczył między innymi złoty medal na 5. Mistrzostwach MMA, do których doszło 8 października 2022 roku w Gliwicach. Mikołaj walczy w kategorii juniorów w wadze półśredniej.

W reprezentacji Polski wystąpią zarówno sportowcy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Skład kadry przedstawia się następująco:

Seniorzy:

Magda Czaban - waga atomowa 47,7kg (105 lb)
Paulina Kontna - waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Paulina Wiśniewska– waga musza 56,7 kg (125 lb)
Brajan Przysiwek - waga średnia 83,9 kg (185 lb)
Maciej Rębacz - waga lekka 70,3 kg (155 lb)

Juniorzy:

Dominika Steczkowska - waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Blanka Stępień - waga atomowa 47,6 kg (105 lb)
Michał Borowski - waga lekka 70,3 kg (155 lb)
Krystian Kowalczyk - waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Mikołaj Andrzejczak - waga półśrednia - 77,1 kg (170 lbs)

Kadra Polski ma za sobą udany występ w tegorocznych Mistrzostwach Europy IMMAF 2022, które odbyły się pod koniec września we Włoszech. Reprezentanci Polski stoczyli 25 pojedynków i zdobyli 6 medali. Magdalena Czaban wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w wadze słomkowej seniorów. Dominika Steczkowska zdobyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Paulina Kontna zakończyła turniej ze srebrnym medalem seniorskiej kategorii koguciej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła zawody na miejscu czwartym wśród seniorów i trzecim wśród juniorów.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 odbędą się w Belgradzie w hali Štark Arena w dniach 11-17.02.2023 r.


 


 

 

Źródło: Stowarzyszenie "MMA POLSKA"
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku