iJarocin.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec powiatu jarocińskiego wpadł z kilkoma porcjami marihuany

Zdjęcie: KPP Milicz

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu jarocińskiego ujętemu przez milickich policjantów na jednej z leśnych dróg. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest przestępstwem.

 

 

W czwartkową noc 29 września po godzinie 23 policjanci patrolujący okolice powiatu milickiego na jednej z leśnych dróg w pobliżu miejscowości Świebodów w gminie Krośnice wylegitymowali mężczyznę siedzącego w zaparkowanym samochodzie osobowym marki Audi, który według wcześniejszych ustaleń mógł posiadać przy sobie narkotyki. Policyjne ustalenia szybko się potwierdziły – przy 21-letnim mieszkańcu powiatu jarocińskiego policjanci znaleźli woreczek z charakterystycznym suszem roślinnym. Użyty przez policjantów tester narkotykowy potwierdził, że była to marihuana w ilości kilku porcji. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do milickiej komendy Policji, gdzie wykonano dalsze czynności służbowe z jego udziałem. Zabezpieczona marihuana trafiła do policyjnego depozytu.

Po nocy spędzonej w celi policyjnego aresztu mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego. Ponieważ posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających jest zabronione, podejrzanemu zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu mężczyzna został zwolniony – postępowanie jest w toku.     

Źródło: KPP Milicz
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku