iJarocin.pl reklamy
Z policji

Mieszkaniec Jarocina wjechał w tył renault

Zdjęcie: KPP Milicz - oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

Chwila nieuwagi kierowcy Renault Scenic i prawdopodobnie za duża prędkość jazdy były przyczyną niebezpiecznej kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zdarzenie zakończyło się mandatem dla sprawcy kolizji i uszkodzeniem pojazdów w niej uczestniczących.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:35 w niedzielę, 28 maja, na przebiegającej przez powiat milicki drodze krajowej nr 15 w pobliżu skrzyżowania prowadzącego w kierunku Świebodowa i Postolina.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w stronę Milicza jechały dwa samochody osobowe marki Renault – pierwszy to Megane, drugi to Scenic. Kierowca Scenica 35-letni mieszkaniec Jarocina nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i na skutek braku ostrożności czołowo uderzył w tył Megane, którym kierowała 37-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego, jadąca wraz z dwojgiem dzieci w wieku 4 i 12 lat. Na skutek zderzenia pojazdów 12-letni chłopiec jadący Renault Megane źle się poczuł, dlatego na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście chłopcu nic poważnego się nie stało i po udzieleniu mu na miejscu pomocy medycznej nie było konieczności dalszej hospitalizacji dziecka. Nikt inny nie ucierpiał, uszkodzone pojazdy kierujący zabezpieczyli we własnym zakresie - podaje podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy KPP w Miliczu.

Policjanci ustalili, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi i posiadali wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa zakończyła się mandatem i punktami karnymi dla kierowcy Renault Scenic za spowodowanie zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Milicz - oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ