Z policji

Mieszkaniec gminy Żerków wpadł w sobotę

Mieszkaniec gminy Żerków wpadł w sobotę

104 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Żerków na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

W minioną sobotę 6 czerwca 2026 roku podczas popołudniowego nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Żerków, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli Mercedesa, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 104 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 29-letni mieszkaniec gminy Żerków przekroczył ją o 54 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego uprawnienia do kierowania.


Źródło: KPP Jarocin/Agnieszka Zaworska/AZ



Z regionu


Czytaj również