reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Z gminy

Mieszkania w Potarzycy gotowe na początku 2022 roku

2020-10-13 08:46:50

Podpisano umowę na budowę 78 mieszkań w Potarzycy. Lokale mają być gotowe do zamieszkania na początku 2022 roku. Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin. W jego ramach do tej pory 366 rodzin otrzymało klucze do swoich nowych, czterech kątów.

W ramach przedsięwzięcia, które realizuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, powstanie 78 mieszkań czynszowych. Przy ul. Noskowskiej w Potarzycy wybudowane zostaną dwa budynki w takiej samej architekturze, jak przypadku mieszkań, zlokalizowanych w Siedleminie oraz przy ulicy: Siedlemińskiej i Leszczyce w Jarocinie. Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”.

 


Koszt realizacji inwestycji opiewa na blisko 12,7 mln zł, z czego ok. 2,5 mln zł stanowił będzie grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Gmina Jarocin pozyskała go w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Pozostałe środki na realizację inwestycji pochodziły będą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK. Wykonawcą inwestycji będzie lokalna firma INVESTIC Sp. z o.o. z Goliny, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. - Cieszy mnie fakt, że to właśnie ta firma wygrała przetarg, gdyż niedawno, bo w czerwcu, oddaliśmy do użytkowania 108 mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. Wykonawcą tej inwestycji również była firma Investic, która wykonała to zadanie z wyjątkową starannością i w wysokim standardzie – podkreśla Jerzy Wolski, prezes JTBS-u.

 


Wybór lokalizacji pod budowę tych mieszkań nie jest przypadkowy. Nowe mieszkania w Potarzycy mają ułatwić funkcjonowanie tamtejszej szkole, która, boryka się ze skutkami niżu demograficznego. - Nie musimy budować szkół, przedszkoli na nowych osiedlach, gdyż wykorzystujemy te zasoby, które mamy, a to też obniża koszty funkcjonowania i budowy nowych osiedli mieszkaniowych – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl