reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Okna Marcinkowski producent okien i drzwi PCV

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Ważne sprawy

Mieszkańcy w sprawie budowy chlewni interweniują u wojewody

2022-01-14 09:01:00

W Siedleminie ma powstać chlewnia na 45 tys. sztuk trzody chlewnej. W związku z tym mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości wysłali petycję do wojewody.

Przedsięwzięcie pod nazwą "Budowa budynku inwentarskiego - chlewni macior wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną przeznaczonego do hodowli trzody chlewnej w systemie bezściółkowym z zastosowaniem systemu oczyszczania powietrza na działce o nr ewid.: 391/5 w obrębie Siedlemin" miałoby zostać zlokalizowane na działce o powierzchni ok. 200 ha. Mieszkańcy sprzeciwiają się wspomnianej budowie. W środę dostarczono w tej sprawie petycję do Wojewody Wielkopolskiego.

 

W petycji przytaczany jest przykład mieszkań czynszowych wybudowanych w ramach rządowego programu w Siedleminie, które znajdują się w niedalekiej odległości od planowanej inwestycji. Nieopodal zlokalizowany jest też zalew w Roszkowie. Wytaczają też argument dotyczący tego, że nie mieli wpływu na podejmowanie decyzji, a niektórzy mieszkańcy zapowiadają, że jeśli obiekt powstanie, zamierzają się wyprowadzić. I przewidują utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

 

- Powstanie takiej inwestycji jest dla nas ogromnym obciążeniem, nasz komfort życia, codzienne funkcjonowanie bardzo się pogorszy - tłumaczą mieszkańcy w petycji.

 

Dalej w piśmie pojawiają się argumenty, że tego typu przedsięwzięcia powinny znajdować się z dala o zabudowań mieszkalnych.

 

- Mamy świadomość, że tego rodzaju inwestycje muszą gdzieś powstawać, jednak powinny być umiejscowione w oddaleniu od domów mieszkalnych, zwłaszcza inwestycje o charakterze przemysłowym jak ta planowana na 45 tys. sztuk trzody chlewnej - czytamy w jednym z fragmentów wspomnianej petycji do wojewody. 

 

Pod pismem do wojewody podpisany jest też radca prawny, który podjął się reprezentowania grupy mieszkańców.

 

Na Facebooku powstał fanpage STOP Chlewni W Siedleminie, na którym można śledzić podejmowane w tej sprawie działania. Znajduje się też tam treść petycji do wojewody.

 

Mapa z Systemu Informacji Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Jarocinie


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

LOMBARD SMOK - Gotówka od ręki

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl