iJarocin.pl reklamy
Sport

Michalina i Igor ze stypendiami sportowymi

Zdjęcie: Facebook/MUKS Białe Tygrysy Jarocin

Rekordowa liczba 97 zawodniczek i zawodników, reprezentujących  18 dyscyplin sportowych z  30 wielkopolskich klubów odebrała nominacje stypendialne Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Uroczystość, która odbyła się 19 października 2023 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu była także okazją do wręczenia stypendiów sportowych za uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich pięciu zawodniczkom i zawodnikom. Uhonorowano również kluby sportowe z naszego regionu, które najlepiej zaprezentowały się podczas zwycięskiej dla Wielkopolski Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2023”.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznaje stypendia sportowe od 2002 roku. To jedno z podstawowych narzędzi wsparcia sportowców młodzieżowych, wypłacane  przez 12 miesięcy, w okresie od 1 września do 31 sierpnia roku kolejnego. Otrzymują je zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: junior i młodzieżowiec, uprawiających dyscypliny olimpijskie

Wśród stypendystów znaleźli się m. in. Igor Bogaczyński z Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego Jarocin oraz Michalina Wróbel z MUKS Białe Tygrysy Jarocin.

Źródło: www.umww.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku