iJarocin.pl reklamy
Z policji

Miała zbyt ciężką nogę

106 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością jechała 38-letnia mieszkanka gminy Żerków na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje lekceważenia przepisów przez kobietę.

Nikt nie jest uprawniony do kompletnego lekceważenia przepisów ruchu drogowego i stwarzania zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Niestety wyobraźni i rozsądku zabrakło 38-latce, którą policjanci namierzyli na szybkiej jeździe w niedzielę 11 czerwca po godzinie 10.00 w Żółkowie.

Podczas nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Żerków, mundurowi z jarocińskiej drogówki zauważyli samochód marki Mercedes, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, w który wyposażony jest samochód służbowy „drogówki” wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 106 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej w Żółkowie w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 38-letnia mieszkanka gminy Żerków przekroczyła ją o 56 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł. I 13 punktami karnymi. Zostanie jej też zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i umiarkowane dodawanie gazu w samochodzie. Dzięki temu można uniknąć wielu nieprzyjemnych oraz tragicznych sytuacji.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ