iJarocin.pl reklamy
Z policji

Miała opiekować się dziećmi sąsiadki, gdy ta poszła do lekarza. Zamiast tego ją okradła

Aktem oskarżenia zakończyła się opieka nad dziećmi dla 39-letniej kobiety. Mieszkanka gminy Jarocin przebywając w domu znajomej zabrała należący do pokrzywdzonej złoty łańcuszek, który następnie postanowiła spieniężyć w lombardzie. Kobiecie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku kwietnia br. policjanci komendy w Jarocinie zostali powiadomieni o kradzieży złotego łańcuszka wraz z zawieszką w kształcie serduszka o wartości 1000 zł. Jak wynikało z zawiadomienia, mieszkanka Jarocina została okradziona w czasie gdy przebywała u lekarza. W tym samym czasie w jej mieszkaniu była sąsiadka, która miała zaopiekować się dziećmi zgłaszającej.

Kobieta o tym, że brakuje jej biżuterii zorientowała się krótko po opuszczeniu jej mieszkania przez znajomą. Ponieważ nie mogła nawiązać z nią kontaktu, postanowiła sprawdzić okoliczne lombardy, czy w którymś z nich nie znajdzie należącego do niej łańcuszka z zawieszką.

Dzień później pokrzywdzona o popełnionym przestępstwie powiadomiła policję. Odnaleziony w jednym z lombardów łańcuszek wrócił do właścicielki, a sprawczyni kradzieży do miejscowej komendy. 39-latka nie przyznawała się do do kradzieży tłumacząc, że łańcuszek i złote serduszko należały do niej i były prezentem od byłego partnera. Mężczyzna nie potwierdził jednak zeznań kobiety co dało podstawę do przedstawienia 39-latce zarzutu kradzieży, za co może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ