iJarocin.pl reklamy
Straż pożarna

Mężczyzna porażony prądem

Zdjęcie: PSP Jarocin

W dniu 8 września w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące IZRM w miejscowości Wilcza. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny porażonego prądem elektrycznym. To jednak nie jedyna interwencja, w której brali udział tego dnia strażacy.

Działania ratowników na miejscu zdarzenia polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy u osoby poszkodowanej, która była przytomna, posiadającej oparzenia 3 stopnia. Wraz z jednostkami JOP na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. 

 

O godzinie 12.28 wpłynęło następne wezwanie do zabezpieczenia lądowania LPR w miejscowości Łobzowiec. Kolejne interwencje dotyczyły usuwania skutków gwałtownych burz, które przeszły przez powiat jarociński. Strażacy usuwali powalone drzewa w miejscowości Lubinia Mała oraz Tarce. Ostatnie zgłoszenie tego dnia wpłynęło do SKKP w Jarocinie o godzinie 19.42, które dotyczyło uderzenia pioruna w komin budynku mieszkalnego w Jarocinie. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, natomiast zapaleniu uległ kocioł gazowy, który znajdował się w obiekcie. Działania strażaków polegały na odłączeniu mediów w budynku (prąd elektryczny, instalacja gazowa), ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej oraz zdemontowaniu uszkodzonych elementów poszycia dachowego i komina, które stanowiły zagrożenie dla użytkowników obiektu. Na miejsce przybyło także Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.

Źródło: PSP Jarocin
- Fotorelacja -

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku