iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Marsz dla Autyzmu w Jarocinie

Marsz dla Autyzmu zintegrował dzieci, młodzież i dorosłych. Razem przeszli ulicami miasta aż do Parku Radolińskich, gdzie zorganizowany został happening. W akcji uczestniczył m.in. wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.
 
Wydarzenie zorganizowane zostało z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada dokładnie 2 kwietnia. Kwiecień to miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Głównym przesłaniem marszu jest podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej tego zaburzenia.
 
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z dyrekcją, nauczycielami, opiekunami i rodzicami przeszli ulicami miasta. Po drodze dołączyli do nich samorządowcy, a także dzieci i młodzież z innych szkół. Wiele osób ubrało się tego dnia na niebiesko – ten kolor jest bowiem symbolem solidarności z osobami z autyzmem.
 
W parku przed Pałacem Radolińskich odbył się happening. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zaprezentowali wiersze – autorstwa nauczycielek - mówiące o tym, z czym zmagają się autystycy. Cała społeczność szkolna wykonała hymn marszu. Wszyscy stanęli też do wspólnego zdjęcia – na polanie, tworząc ogromne wymowne serce – symbol wsparcia dla autystyków oraz ich bliskich. Każdy mógł też zostawić swój odcisk palca – na znak solidarności z osobami z autyzmem.
 
W akcji wziął udział m. in. wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak. - Cieszę się, że z roku na rok w marszu jest nas coraz więcej. To jest budujące i bardzo ważne. Cieszę się, że ta świadomość wzrasta, choć jeszcze jest bardzo dużo do zrobienia w tym zakresie – powiedział Bartosz Walczak. - Jako miasto, w ramach Centrum Usług Społecznych, planujemy uruchomić w Jarocinie pierwsze mieszkania chronione właśnie dla osób z autyzmem, gdzie takie osoby będą miały odpowiednią opiekę, będą mogły funkcjonować jak najlepiej w dorosłym życiu.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ