iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Małe Centrum Nauki Kopernik w Jarocinie otwarte

Zdjęcie: jarocin.pl

Małe Centrum Nauki Kopernik powstało we wnętrzach Pałacu Radolińskich. Wystawa wywoła zapewne wielki entuzjazm nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych – tak było podczas uroczystego otwarcia.

- Wszystko, co ważne, zaczęło się tu, w Wielkopolsce – powiedział Sławomir Adamiec, Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki, podchodząc do eksponatu noszącego nazwę „Usyp Mapę”. To tu, na pasku kinetycznym wyświetlony został kontur Polski oraz punkty – miejscowości, w których powstaną Małe Centra Nauki. Dyrektor wbił proporczyk w zaznaczony punkt – Jarocin.
 

- Jarocin ze Strefą Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności będzie jeszcze ciekawszy. To atrakcja adresowana nie tylko do dzieci, ale również ich rodziców i dziadków. Myślę, że dzięki temu miejscu będzie można wspaniale spędzać czas w rodzinnym gronie - powiedział po uroczystym przecięciu wstęgi Bartosz Walczak, pierwszy zastępca Burmistrza Jarocina.  
 

Jarocin jest jednym z 32 miast, w których powstała „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” – SOWA – Małe Centrum Nauki Kopernik.
 
 
 
Zorganizowana w kilku salach na parterze Pałacu Radolińskich wystawa jest naprawdę niezwykła. Zgromadzono tu eksponaty o wartości 1 mln zł. Kolejne stanowiska zachęcają dzieci i młodzież do korzystania z osiągnięć nowoczesnej techniki i nauki – do eksperymentowania, na bazie którego powstawały i powstają wielkie osiągnięcia. To doskonałe uzupełnienie wiedzy szkolnej, w której nierzadko brakuje czasu na eksperymentowanie.
 
 
Zgodnie z założeniami ministerialnego projektu Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstają przy działających już instytucjach, takich jak domy kultury, biblioteki, muzea. -  Lokalizacja strefy nie jest przypadkowa - zrewitalizowany Pałac Radolińskich – to jeden z ważniejszych argumentów, które przesądziły o tym, że mamy w Jarocinie taką wspaniałą strefę. Zapraszamy do niej oczywiście również mieszkańców Pleszewa, Ostrowa, Kalisza i okolicznych gmin. Mały Kopernik powstał w sąsiedztwie nowej, multimedialnej wystawy stałej muzeum regionalnego, poświęconej historii Ziemi Jarocińskiej, w sąsiedztwie wspaniałych instytucji kultury, które mają swe siedziby w naszym pięknym pałacu – uważa włodarz gminy.
 
 
Małe Centra Nauki Kopernik czerpią z doświadczeń edukacyjnych i wystawienniczych Centrum Nauki Kopernik. Każda SOWA jest nieodpłatnie wyposażona w wystawę, zestawy do prowadzenia warsztatów edukacyjnych oraz pakiet programów edukacyjnych, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Instytucje są także zapraszane do udziału w programach realizowanych przez Kopernika, takich jak Klub Młodego Odkrywcy czy program edukacji kosmicznej realizowany wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną. 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ