iJarocin.pl reklamy
Edukacja

Małe Centrum Nauki Kopernik powstanie w Jarocinie

2021-09-22 12:19:50
Jarocin jest jednym z 32 miast, w których powstanie „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” – SOWA – Małe Centrum Nauki Kopernik. Kilka dni temu w Piotrkowie Trybunalskim, Bartosz Walczak – z-ca burmistrza Jarocina odebrał symboliczny czek na realizację ministerialnego projektu.

W Piotrkowie Trybunalskim powstała już jedna z dwóch pilotażowych stref. To tam kilka dni temu uroczyście ogłoszono nazwy miast, w których realizowane będą podobne projekty. Druga pilotażowa strefa zlokalizowana jest w Raciborzu. W latach 2022-2023 dołączą do nich także Jarocin i 29 innych polskich miast.


Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności powstaną przy działających już instytucjach, takich jak domy kultury, biblioteki, muzea. Będą czerpać z doświadczeń edukacyjnych i wystawienniczych Centrum Nauki Kopernik. Każda SOWA zostanie nieodpłatnie wyposażona w wystawę, zestawy do prowadzenia warsztatów edukacyjnych oraz pakiet programów edukacyjnych, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Instytucje będą także zaproszone do udziału w programach realizowanych przez Kopernika, takich jak Klub Młodego Odkrywcy czy program edukacji kosmicznej realizowany wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną.   


Kolejna wspaniała inicjatywa ministerialna realizowana będzie w Jarocinie! – z radością poinformował burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. -  Lokalizacja strefy nie jest przypadkowa - zrewitalizowany Pałac Radolińskich – to jeden z ważniejszych argumentów, które przesądziły o tym, że SOWA „wyląduje” właśnie w Jarocinie, w sąsiedztwie nowej, multimedialnej wystawy stałej muzeum, poświęconej historii Ziemi Jarocińskiej, w sąsiedztwie wspaniałych instytucji kultury, które mają swe siedziby w naszym pięknym pałacu – dodaje włodarz gminy.Czytaj również

Polub nas na Facebooku