reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Sport

Maciej Paterski najaktywniejszym kolarzem Tour de Pologne

2020-08-12 13:10:36

Zdjęcie: Szymon Gruchalski/Maciej Paterski Official Fanpage
Wyścig przeszedł już do historii. Liczył pięć etapów. Kolarze wyruszyli z Chorzowa ze Stadionu Śląskiego, a meta była na krakowskich Błoniach. Przejechali łącznie ok. 890 km. Jednym z członków reprezentacji Polski był Maciej Paterski, który od 2010 roku startuje jako zawodowy kolarz, a zaczynał w jarocińskim klubie sportowym.

Maciej Paterski jest wychowankiem klubu kolarskiego UKS Trójka Jarocin. Od 2010 startuje jako kolarz zawodowy. Od 2009 roku przez cztery lata ścigał się w World Tourze we włoskiej grupie Liquigas, a przez kolejne cztery lata w polskiej grupie prokontynentalnej CCC Polkowice. Dziesięć razy reprezentował Polskę na mistrzostwach świata. Sześć razy uczestniczył we wszystkich najważniejszych Tourach:  3 x w VUELTA ESPANA, 2 x GIRO D'ITALIA, 1 x TOUR DE FRANCE. Wszystkie ukończył. Dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji na Najlepszego Górala wyścigu Tour de Pologne w latach 2014-2015. Siedmiokrotnie wygrywał etapy wyścigów najwyższej kategorii rangi World Tour.
 
 
Każdy zawodowy wyścig z udziałem Macieja Paterskiego jest znakomitą promocją Jarocina, bowiem o jego związkach z naszym miastem bardzo często wspominają komentatorzy TVP i Eurosportu. Maciej Paterski, mimo wielkich sukcesów sportowych, imponuje skromnością, otwartością i uczynnością. Angażuje się w popularyzację sportu, działania charytatywne i aktywizujące mieszkańców naszej gminy. Dla każdego młodego sportowca może być przykładem na to, jak dzięki pracowitości i determinacji można spełniać swoje najskrytsze sportowe marzenia. 
 
 
W 77. Tour de Pologne Maciej Paterski startował z nr 216. W tym roku zawalczył o koszulkę najaktywniejszego kolarza wyścigu i udało się. Zdobył ją i utrzymał do końca. Jeżeli chodzi o tegoroczną klasyfikację generalną, to Paterski zajął w niej dokładnie 100. miejsce i do zwycięzcy stracił 34 minuty i 45 sekund. Jednak jak sam podkreślał w wywiadach, nie skupiał się na tej rywalizacji.
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl