iJarocin.pl reklamy
Jarocin

Macie w domu pamiątki z PRL-u? Możecie przekazać je muzeum

2022-05-12 13:20:03

W Pałacu Radolińskich trwają prace związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W ramach tych prac powstanie sala opowiadająca o życiu mieszkańców naszej gminy w czasach PRL. Każdy z nas może przyczynić się do uatrakcyjnienia ekspozycji.


Macie w domu, piwnicy lub na strychu meble, sprzęt AGD, RTV albo zabawki z czasów PRL? Syfon z lat 70-tych, siatkę na zakupy z nylonowej żyłki, butelkę po oranżadzie z ceramicznym korkiem, latarkę z płaską baterią, kultowe buty Relax, opakowanie po proszku do prania lub inne hity czasów PRL-u? To wszystko jest poszukiwane przez jarocińskie muzeum i może stać się super eksponatem. Dla muzeum interesujące są zarówno te przedmioty, które już dziś można nazwać zabytkami, ale i takie, które staną się nimi dopiero za kilkadziesiąt lat.
 
 
Wszystkie te przedmioty mają szansę znaleźć się na wystawie stałej, która będzie się znajdowała w nowej siedzibie muzeum w pałacu Radolińskich. Ta wystawa stworzona zostanie wspólnie z mieszkańcami miasta.
 

Przynieście do muzeum wszystko, co wydaje się Wam ciekawe i niepowtarzalne. Jeśli Wasze pamiątki mają ciekawą historię, podzielcie się nią z nami. Każda interesująca opowieść zostanie spisana i umieszczona razem z eksponatem na wystawie.
 

Jeśli nie możecie przynieść swoich pamiątek osobiście, zadzwońcie!  
 

Muzeum Regionalne w Pałacu Radolińskich czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Przyjdź, zadzwoń pod nr tel.:  62 747 34 49 lub napisz: muzeum@muzeumjarocin.pl.


Czytaj również

Polub nas na Facebooku