reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
AUTOPROMOCJA - Napisz list do naszej redakcji ijarocin.pl
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Lokalny Klub Rodzinny dla rodzin z dziećmi do 5 roku życia

2019-04-12 11:26:18

Od początku roku w Jarocinie działa Lokalny Klub Rodzinny dla rodzin z małymi dziećmi w wieku od urodzenia do 5 roku życia. To jeden z trzech podobnych w Wielkopolsce. O idei utworzenia klubu rozmawiali z dziennikarzami przedstawiciele władz samorządowych gminy Jarocin, ośrodka pomocy społecznej i realizatorów projektu „Dobry strat”.

LKR powstał w ramach innowacyjnego projektu „Dobry Start", który ma na celu zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych rodzinom z małymi dziećmi. Projekt jest realizowany przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Gminą Jarocin. Jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. - Po przedstawieniu wstępnej koncepcji, jak taki klub miałby funkcjonować na naszym jarocińskim gruncie, wniosek zyskał aprobatę, dzięki czemu to potrzebne miejsce mogło w Jarocinie zaistnieć – informował podczas spotkania z dziennikarzami Igor Armon, dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie. - Jarocin jest jedną z trzech miejscowości, które zostały wybrane spośród kilkunastu ubiegających się o dofinansowanie. Dwie pozostałe to Rawicz i Czarnków. Cieszymy się, że możemy realizować nową usługę społeczną skierowana do rodzin z małymi dziećmi od urodzenia do 5 roku życia, również z różnymi trudnościami np. wychowawczymi – dodał dyrektor MGOPS.  
 
 
 
Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie znajduje się w lokalu gminnej spółki - Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w bloku na Osiedlu 1000-lecia. Od początku tego roku rodziny z małymi dziećmi mogą w klubie ciekawie spędzić czas pod okiem zespołu wykwalifikowanych konsultantów rodzinnych. - Przestrzeń jest zaaranżowana w taki sposób, żeby odpowiadała na ważne potrzeby małych dzieci – jest bezpieczna i dostępna a jednocześnie ucząca a zarazem modelowana w zależności od potrzeb uczestników spotkań – informuje Agnieszka Majdecka – lokalny koordynator projektu. - Dzieci w towarzystwie swoich rodziców mają okazję do wspólnej zabawy w różnych kącikach. Rodziny z małymi dziećmi mają również dostęp do zabawek, materiałów edukacyjnych oraz książek. Czas spędzony w Lokalnym Klubie Rodzinnym jest więc również doskonałą okazją do pogłębiania więzi z dzieckiem, poprzez wspólną, przynoszącą wszystkim radość, zabawę.
 
 
 
 
W ramach spotkań w jarocińskim klubie, poza bezpłatnymi zajęciami edukacyjno – rozwojowymi, a także wydarzeniami kulturalno – edukacyjnymi, już wkrótce w klubie dostępni będą także specjaliści, tacy jak: logopeda, położna, psycholog, prawnik.
 
 
 
Lokalny Klub Rodzinny w Jarocinie zlokalizowany jest w bloku nr 44 przy ul. Św. Ducha i czynny jest  w każdy wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 14:00.
 

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
-->


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl