iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Lipy stwarzają zagrożenie dla ludzi i mienia

Dziesięć lip rosnących przy ulicy Kasztanowej w Jarocinie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Podczas silnych podmuchów wiatru – mogą się złamać, przewrócić na drogę, parking, chodnik czy ogrodzenie zabytkowego założenia  pałacowo-parkowego tj. Parku Radolińskich w Jarocinie.

Drzewa są w złym stanie fitosanitarnym. Część z nich posiada korony jednostronne oraz widoczny znaczny posusz w koronie. W pniach zauważalne jest przebarwione i rozkładające się w wyniku działań grzybów drewno. W niektórych koronach występują rozwidlenia grożące rozłamaniem. Na pniach drzew widoczne są ubytki wypełnione miękkim murszem, a także zniekształcenia w  postaci  guzowatych zgrubień, które powstały w skutek działania grzybów bakterii i innych czynników biotycznych.
 
 

Lipy stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Podczas silnych podmuchów wiatru mogą się złamać, przewrócić na drogę, parking, chodnik czy ogrodzenie zabytkowego założenia  pałacowo-parkowego tj. Parku Radolińskich w Jarocinie. Dla bezpieczeństwa mieszkańców podjęta została decyzja o wycince 10 lip drobnolistnych. Zaplanowano ją na pierwszą dekadę grudnia. Decyzja została pozytywnie zaopiniowana przez Regionalnego Dyrektora  Ochrony Środowiska w Poznaniu.
 
 

Jeszcze w tym roku zostaną wykonane nasadzenia kompensacyjne 10 lip drobnolistnych o obwodzie14-16 cm  w miejsce usuniętych  drzew. Prace te są również  związane z rewitalizacją alei lipowej, mające na celu odtworzenie nasadzeń.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku