iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Laureaci konkursu „Dobra energia dla Jarocina”

Zdjęcie: jarocin.pl

Blisko 500 osób wzięło udział w konkursie internetowym, w którym można było wykazać się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii oraz korzyści, jakie niesie za sobą ich wykorzystywanie. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

By zmierzyć się z konkursowymi pytaniami uczestnicy internetowej rywalizacji, musieli zapoznać się z filmem zawierającym niezbędne informacje dotyczące planowanej inwestycji – budowy stabilnego źródła energii – elektrociepłowni na paliwo alternatywne RDF.  


Następnie należało zmierzyć się z pytaniami konkursowymi, gdzie liczyła się przede wszystkim wiedza, ale również czas odpowiedzi. Wyłoniono 12 laureatów konkursu, którzy trafnych odpowiedzi udzielili w czasie krótszym niż 2 minuty.


Nagrody główne otrzymali: Julita Porażewska - rower, Zuzanna Hołda - tablet i Marcin Maćkowiak - hulajnogę elektryczną. Pozostali laureaci nagrodzeni zostali karnetami rodzinnymi do jarocińskiego aquaparku, kręgielni i na lodowisko. 


Zuzanna Hołda udzieliła też najbardziej kreatywnej odpowiedzi na pytanie dotyczące kształtu planowanej do realizacji w Golinie inwestycji, opisała ją słowami: Komin w kształcie kultowego buta, na ścianach mikrofony, gitary to pomysł doskonały. Dookoła budynku kwiaty, krzewy i drzewa bo czystego powietrza nam potrzeba.


Uroczyste wręczenie nagród zorganizowano w Kamienicy Kultury. Gratulacje najlepszym złożyli burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oraz Michał Kaczmarek prezes spółki Energia Jarocin będącej organizatorem konkursu. -  Cel i pomysł jest taki, żeby szerzyć i wdrażać wiedzę na temat nowoczesnego pozyskiwania energii, by nikt nie bał się nowoczesnej kotłowni, która spowoduje, że będziemy mieli tanią energię elektryczną, tanie ciepło, a przede wszystkim - sami wyprodukujemy tyle energii elektrycznej i ciepła, żeby zaspokoić potrzeby naszej gminy - aby tutaj żyło się nie tylko dobrze, ale i tanio – mówił do laureatów burmistrz Adam Pawlicki.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku