iJarocin.pl reklamy
Gmina Jarocin

Lasek Szubianki otrzymał wyróżnienie

Zrewitalizowany park między ul. Szubianki a Wrocławską w Jarocinie otrzymał wyróżnienie w XVII edycji konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich. 

Jarociński Lasek Szubianki znalazł się w zaszczytnym gronie wyróżnionych w konkursie w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”. W uzasadnieniu wyników konkursu czytamy: „Lasek Szubianki” to miejsce skromne, proste i piękne. (…) Park stanowi przykład wykorzystania prostych działań przestrzennych w celu stworzenia niezwykłej przestrzeni o walorach przyrodniczych do codziennej rekreacji. Lasek obecnie jest miejscem pięknym, nowoczesnym i bezpiecznym. Wyróżnienie przyznano za uporządkowanie przestrzeni parkowej, nadanie jej charakteru rekreacyjno-wypoczynkowego oraz stworzenie miejsca do codziennych spacerów. Doceniony został minimalizm, uwzględniający potrzeby biegaczy, miłośników rowerów oraz osób chcących obcować z przyrodą. 

W finale konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce znalazły się 44 projekty z całej Polski. Trzy spośród nich zrealizowane były przez gminę Jarocin. Były to: rewitalizacja Lasku Szubianki, Potarzycki Ogród Pokoleń oraz zagospodarowanie terenów zieleni publicznej i skwerów przy ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie. Jarocin był jedyną miejscowością, której aż trzy przedsięwzięcia oceniono tak wysoko, by zakwalifikować je do ostatniego etapu konkursu organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku