iJarocin.pl reklamy
Z powiatu

Laptopy dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie

Zdjęcie: powiat-jarociński.pl

Laptopy w ramach projektu „Laptop dla ucznia” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, dotarły do 14 uczniów klas 4 z Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. 

Oficjalnego przekazania sprzętu rodzicom czwartoklasistów szkoły podstawowej dokonali: Starosta Jarociński Lidia Czechak oraz dyrekcja ZSS w Jarocinie.


Celem programu jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych, poprzez zapewnienie równego dostępu do nowoczesnych technologii. Dzięki powyższemu wsparciu wyrównają się szanse i możliwość lepszego startu w przyszłość uczniów naszej placówki. 

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, do końca 2023 roku do wszystkich czwartoklasistów szkół podstawowych mają dotrzeć laptopy. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatnego laptopa. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

 

Źródło: powiat-jarociński.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku