reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Laboratorium zmieni swoją siedzibę

2017-10-13 10:08:44

Za niespełna rok laboratorium w jarocińskim szpitalu zmieni swoją siedzibę. A wszystko za sprawą planowanej budowy i rozbudowy placówki.

Aktualnie znajduje się ono w obiekcie, w którym urzędują pracownicy administracyjni. Po zakończeniu robót zostanie przeniesione do głównego budynku szpitala. To jeden z etapów ruszającej na dniach największej w ostatnich latach inwestycji w powiecie jarocińskim, wartej ponad 8 500 000 zł.

 

Z danych szpitalnego laboratorium wynika, że co roku wzrasta liczba pacjentów ambulatoryjnych, którzy korzystają z badań pracowni. W ubiegłym roku było ich aż 60 tysięcy, co w porównaniu doroku 2011 daje aż o 44 tys. osób więcej. Do tego dochodzą jeszcze tysiące badań robionych dla osób hospitalizowanych. Drugim argumentem przemawiającym za przeniesieniem pracowni w nowe miejsce  jest też łatwiejszy i szybszy dostęp do laboratorium dla  personelu szpitalnego, który musi w wielu przypadkach jak najszybciej dostarczyć materiał do badań.

Po rozbudowie laboratorium będzie się znajdowało na tzw. niskim parterze. Na jego potrzeby powstaną pomieszczenie niezbędne do analityki, badani krwi, serologii i banku krwi, pobieralni ambulatoryjnej, posiewu i badań,cieplarek, przygotowywania prób, opracowania wyników, odbioru materiału. Będzie też oczywiście  poczekalnia, toalety i śluza. Z kolei zwolnione pomieszczenie po starym laboratorium zostaną zaadaptowane na potrzeby administracji. Tak więc nie będzie problemu z ich zagospodarowaniem – wylicza Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

Laboratorium pracuje na sprzęcie jednorazowego użytku, konieczne więc jest wydzielenie oddzielnego miejsca po składowania takich odpadów medycznych.

 

Trafią one do pomieszczenia zlokalizowanego na terenie szpitala, skąd będą je odbierały specjalistyczne firmy zajmujące się utylizacją, z którymi mamy   podpisane umowy - dodaje Leszek Mazurek. 

 

Laboratorium  w jarocińskim szpitalu wykonuje szereg badań podstawowych i specjalistycznych z zakresu chemii klinicznej, hematologii, hemostazy, analityki ogólnej, oznaczenia hormonów i markerów nowotworowych, równowagi kwasowo-zasadowej, serologii grup krwi. Ci pacjenci, którzy mają skierowania od lekarzy posiadających umowę ze szpitalem za badanie nie płacą. Każdy ma jednak możliwość wykonania odpłatnych badań na własne życzenie. 

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl