Z powiatu

Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim

Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim

W tym roku kwalifikacja wojskowa dla osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy na terenie miast i gmin powiatu jarocińskiego przeprowadzona zostanie w dniach od 24 lutego do 17 marca 2025 r. w budynku na ul. Tadeusza Kościuszki 16 w Jarocinie.

Osoby objęte obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej otrzymają imienne wezwania. O miejscu i terminie prowadzenia jej na danym terenie informuje także obwieszczenie wojewody.
 
Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia z konieczności stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny może skutkować nałożeniem grzywny bądź zarządzeniem przymusowego doprowadzenia do powiatowej komisji lekarskiej przez policję.
 
Szczegółowe informacje na temat przebiegu kwalifikacji wojskowej można znaleźć na stronie internetowej powiatu jarocińskiego.

 


Źródło: Facebook/Powiat Jarociński



Z regionu


Czytaj również