iJarocin.pl reklamy
Z policji

Kradł kawę i słodycze, by zarobić na utrzymanie

Mieszkaniec Jarocina w wieku 34 lat odpowie za kradzieże, których dokonywał na terenie jednego z jarocińskich marketów. Mężczyzna kradł tam kawę i słodycze. Wartość skradzionego mienia oszacowano łącznie na kwotę ponad 1500 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

29 sierpnia br. kierownik jednego z marketów znajdujących się w Jarocinie złożył zawiadomienie o kradzieży różnych gatunków kawy oraz słodyczy o łącznej wartości ponad 1500 zł. Nieznany mężczyzna wchodził do marketu, towar z półki wkładał do wcześnie przygotowanej torby, a następnie opuszczał sklep w taki sposób, że omijał linię kas.

Wizerunek amatora cudzej kawy i słodyczy został uwieczniony na sklepowym monitoringu, dzięki czemu policjanci wiedzieli nie tylko jak sprawca wygląda, ale także czym się porusza. Mężczyzna przyjeżdżał do sklepu rowerem, a po wyjściu z niego zawsze odjeżdżał w tym samym kierunku. Ustalono też, że mężczyzna kradzieży dokonywał przez kilka dni, i zawsze z półek zabierał ten sam asortyment.

Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Jarocina. Chociaż mężczyzna rzadko przebywał w miejscu swojego zamieszkania, to przedstawienie mu zarzutu było tylko kwestią czasu. Ostatecznie został mu on przedstawiony 12 października i dotyczył kradzieży dokonanych w czynie ciągłym. Grozi mu za to 5 lat pozbawienia wolności.

34-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa tłumacząc, że skradziony towar sprzedawał by w ten sposób zarobić na swoje utrzymanie.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ