iJarocin.pl reklamy
Gmina Żerków

Kontrola szamba i przydomowej oczyszczalni odbędzie się w urzędzie

Gmina Żerków rusza z kontrolą ścieków. Właściciele nieruchomości, które nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej będą musieli zgłosić się do urzędu w wyznaczonym terminie.

Gmina Żerków informuję, że od 30.10.2023 r. zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach dla właścicieli nieruchomości, którzy nie są podłączeni do sieci kanalizacyjnej, będą prowadzone kontrole w zakresie sposobu postępowania z powstającymi ściekami na terenie ich nieruchomości.
 
Kontrola będzie polegała na przedłożeniu umowy przez właściciela nieruchomości zawartej z przedsiębiorcą uprawnionym do opróżniania nieczystości ciekłych oraz okazaniu dowodów potwierdzających uiszczanie opłat za tę usługę (rachunki, faktury VAT). Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba.
 
W związku z obowiązkiem prowadzenia przez Gminę Żerków kontroli zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków gmina zwraca się do mieszkańców i właścicieli firm na terenie gminy o zgłoszenie się w poniżej wyznaczonym terminie do tutejszego urzędu w celu przeprowadzenia kontroli.
 
Kontrole będą przeprowadzane w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków w godzinach pracy
tj. poniedziałek 7.30 – 16.30, wtorek-czwartek 7.30 – 15.30, piątek 7.30 – 14.30.
 
Więcej informacji można uzyskać u Pani Pauliny Nowak pod nr tel. 62 740 20 38 lub drogą email p.nowak@zerkow.pl
 
 
 
Źródło: Facebook/Gmina Żerków
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

SALON PŁYTEK CERAMICZNYCH - INSPIRO JAROCIN
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Materiały budowlane Chodorowski
OKNA MARCINKOWSKI
Kostka brukowa Jarocin
Polub nas na Facebooku