iJarocin.pl reklamy
Poradnik

Kontrola stanu technicznego przewodów kominowych

Zgodnie z prawem, kominiarz, raz w roku musi przeprowadzić kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych w każdym budynku.

W obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego istnieje obowiązek usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych. Częstotliwość uzależniona jest od rodzaju używanego paliwa.

W przypadku paliw stałych, takich jak: węgiel, pellet czy drewno, czyszczenie przewodów dymowych i spalinowych powinno odbywać się przynajmniej raz na 3 miesiące, czyli 4 razy w roku.

Z kolei w obiektach, w których spalane są paliwa ciekłe lub gazowe, takie oczyszczanie przewodów dymowych i spalinowych konieczne jest raz na pół roku.

Jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowania, zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych usuwa się przynajmniej raz w roku.

Co najmniej raz w roku okresowej kontroli należy poddać stan techniczny przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

W przypadku pożaru sadzy właściciel bądź zarządca budynku może zostać poproszony o o okazanie dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie przeglądu przewodu kominowego. W przypadku braku takiego przeglądu może otrzymać mandat karny.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

SALON PŁYTEK CERAMICZNYCH - INSPIRO JAROCIN
Materiały budowlane Chodorowski
Kostka brukowa Jarocin
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ