iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Konsultacje w sprawie rozbudowy DK12 i DK15

Zdjęcie: jarocin.pl

Gmina Jarocin zaprasza mieszkańców - w imieniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - na konsultacje społeczne dotyczące dwóch drogowych inwestycji. W planach jest m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych na 12 i 15, tj. ul. Wrocławskiej z ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie.

Dzięki zabiegom samorządu gminy uda się wkrótce zrealizować dwie drogowe inwestycje. Konsultacje, na które zaprasza GDDKiA, dotyczą rozbudowy dróg krajowych nr 12 – na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie oraz - nr 15 na odcinku Koźmin Wlkp. – Jarocin.


 - Inwestycja na terenie gminy Jarocin obejmuje odcinek drogi krajowej nr 15 od granicy z gminą Koźmin Wlkp. do skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie i obejmuje także miejscowość Golina. Inwestycją objęta będzie także droga krajowa nr 12 – ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie od ul. Alei Niepodległości do ul. Wojska Polskiego w Jarocinie - mówi Dawid Hausa, starszy specjalista z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
    

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. W planach jest m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych na 12 i 15, tj. ul. Wrocławskiej z ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Na całej długości dróg krajowych objętych inwestycją, w tym na odcinku Golina – Jarocin, ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa.


Konsultacje społeczne odbędą się w celu zapoznania mieszkańców z planowaną inwestycją rozbudowy dróg krajowych nr 12 i 15. Spotkanie odbędzie się 7 sierpnia w Kamienicy Kultury (ul. Rynek 17 w Jarocinie). Początek – godz. o godz. 16.00.  

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku