iJarocin.pl reklamy
Z policji

Koneser drogich trunków w rękach policjantów

W ciągu zaledwie kilku godzin policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież alkoholu o wartości ponad 5 tys. zł. Śledczy wytypowali sprawcę kradzieży na podstawie zapisu monitoringu. To 33-letni mieszkaniec Jarocina. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

28 marca br. jarocińska policja została powiadomiona przez kierownika jednego z marketów na terenie gminy Żerków o kradzieży dużej ilości alkoholu oraz napojów energetycznych i drobnych produktów kosmetycznych. Łupem nieznanego rabusia miał paść przede wszystkim markowy alkohol, a łączna wartość poniesionych przez sklep strat wyniosła ponad 5.000 zł.

W wytypowaniu sprawcy kradzieży kryminalnym pomógł system monitorujący zainstalowany na terenie obiektu. Na podstawie wizerunku utrwalonego przez jedną z kamer, policjanci ustalili dane mężczyzny oraz adres jego zamieszkania. Chwilę później zapukali do jego drzwi. Podejrzewany o kradzież mężczyzna nie krył zdziwienia takim obrotem sprawy.

Jak wynikało z zebranego materiału, 33-letni mieszkaniec Jarocina, do Żerkowa wybierał się na gościnne występy rowerem. W okresie od 20 lutego do 25 marca br. ten sam sklep odwiedził aż sześć razy. Za każdym razem w posiadaną torbę pakował alkohol, napoje energetyczne i opuszczał budynek omijając linie kas.

29 marca mężczyzna usłyszał zarzut sześciokrotnego dokonania przestępstwa kradzieży. Podejrzany przyznał się do usłyszanego zarzutu.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku