reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Końcowe prace rewitalizacyjne w Śródmieściu

2021-05-10 09:22:16

Zdjęcie: jarocin.pl
Nowe nawierzchnie i chodniki z kamiennych płyt granitowych, dużo zieleni, ławeczki i stojaki rowerowe niebawem pojawią się na kolejnych rewitalizowanych ulicach w centrum Jarocina. Będą to ulice Św. Ducha od Rynku do ul. Wojska Polskiego, ul. Krótka oraz ul. Wrocławska od Rynku do ul. Kilińskiego. Rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji na tych odcinkach.

Na ul. Św. Ducha nawierzchnia będzie miała 95 m długości. Po obu jej stronach wydzielony zostanie  chodnik. Ulica, jak nigdy dotąd, się zazieleni. Na tym odcinku posadzonych zostanie 9 grabów pospolitych oraz ponad 700 sztuk krzewów. Będzie to irga błyszcząca. 


Ulica Krótka także wzbogaci się o nową nawierzchnię z kamiennych płyt granitowych. Wydzielona zostanie strefa jezdna i obustronny chodnik. Tu również pojawi się dużo zieleni. Nasadzone zostaną byliny - bodziszek wspaniały, odętka wirginijska, sesleria jesienna. Uroku tej małej uliczce w pobliżu Rynku dodadzą rośliny posadzone w dużych donicach. Będzie, gdzie zaparkować rower.  


Na ul. Wrocławskiej, na odcinku od Rynku do ul. Kilińskiego, powstanie klimatyczny deptak. Zasadzone zostaną tu 4 klony polne oraz blisko 750 krzewów (irga błyszcząca). 

 

Zieleń zostanie nasadzona we wcześniej przygotowanym gruncie, do którego doprowadzony będzie system automatycznego nawadniania, czyli podziemne linie kroplujące, a także system nawadniania dokorzeniowego drzew. 


Rozstrzygnięty przetarg obejmuje także budowę automatycznego systemu nawadniania zieleni na ulicach, które będą realizowane w dalszej kolejności prac rewitalizacyjnych: na ulicy Śródmiejskiej od ul. Barwickiego do ul. Hallera, ulicy Wodnej od ul. Śródmiejskiej do ul. Wojska Polskiego oraz ul. Szpitalnej. Zieleń sprawi, że na ulicach w centrum miasta będzie przyjemnie i pięknie. Będzie można odpocząć na ławeczkach, zostawić rower na jednym ze stojaków. Będzie, gdzie wyrzucić śmieci, bo w ramach małej architektury planowane jest także postawienie koszy. 


Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie zadania – blisko 3,3 mln zł przedstawiła firma Drobud S.A. Na wykonanie prac ma 175 dni od dnia podpisania umowy. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plMotoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl