reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Gmina Jarocin

Kolejne drogowe inwestycje

2019-07-25 14:39:14

6 mln zł będą kosztowały kolejne trzy gminne inwestycje drogowe. W lipcu zakończyły się postępowania przetargowe, które umożliwiają samorządowcom podjęcie dalszych prac związanych z ich realizacją.

Najwcześniej, bo do końca października tego roku, zakończą się prace związane z budową łącznika drogowego od ulicy Maratońskiej w Jarocinie do drogi Wilkowyja-Cielcza. Zadanie obejmuje budowę pierwszego odcinka drogi z betonu asfaltowego wraz ze ścieżką rowerową, który będzie miał 475,5 m długości. Droga zostanie odwodniona, powstanie też przy niej 16 punktów świetlnych typu LED. Budowa łącznika rozpocznie się w Jarocinie na wysokości ul. Maratońskiej, następnie przebiegać będzie częściowo po śladzie istniejących dróg śródpolnych do wiaduktu drogowego – WD10 nad drogą ekspresową S11 i dalej skieruje się w stronę lasu. Na tym odcinku, istniejący pas drogowy zostanie poszerzony. Od początku opracowania, po lewej stronie - do wiaduktu drogowego - uwzględniono ścieżkę rowerową. Wody opadowe i roztopowe odprowadzane zostaną do istniejącej kanalizacji deszczowej, dalej do rowu melioracyjnego. Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DroBud S.A. z Goliny, a jego koszt wyniesie ok. 2 mln zł.
 
 
Firma DroBud przedstawiła także najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację I etapu przebudowy ulicy Dworcowej w Mieszkowie wraz z parkingiem. Przebudowany zostanie odcinek drogi gminnej o długości ponad 625 m, licząc od skrzyżowania z drogą powiatową. W ramach inwestycji powstanie także parking ze 128. miejscami postojowymi oraz chodnikiem z kostki betonowej. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec maja 2020 r. Inwestycja będzie kosztowała blisko 3,4 mln zł.
 
 
Do końca listopada 2020 roku ma powstać dokumentacja projektowa wraz ze złożeniem wniosku o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na budowę drogi łączącej byłą drogę krajową nr 11 z drogą krajową nr 12 w Jarocinie. Zadanie będzie realizowane przez Biuro Projektów TRASA z Poznania, które w przetargu przedstawiło najkorzystniejszą ofertę (ok. 447 tys. zł). Projektanci wykonają dokumentację dla budowy odcinka drogi o długości około 2,8 km. Droga łącząca byłą drogę krajową nr 11 z drogą krajową nr 12 zostanie odwodniona, a wzdłuż nowej trasy powstanie oświetlenie.
 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl