reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Kolejna "Biała niedziela" w jarocińskim szpitalu

2018-09-26 11:05:45

Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech "Białych niedziel" chętnie korzystali z porad lekarzy. Tym razem akcja odbędzie się 7 października.

Obecnie trwają jeszcze ostateczne ustalenia co do wykonywania  określonych badań, ale już wiadomo, że na pewno pacjenci będą mogli  skorzystać z badań laboratoryjnych.

 

Część badań już na stałe wpisała się w harmonogram "Białej niedzieli". Mam tu na myśli badania laboratoryjne, które pozwolą ustalić m.in. poziom cholesterolu czy TSH. Będzie też możliwość konsultacji z ginekologiem - położnikiem - wylicza Wanda Olesińska, kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

 

Ale możliwość bezpłatnych badań nie ogranicza się tylko do tego. Po raz pierwszy podczas "Białej niedzieli" pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji z lekarzem radiologiem.

 

Będzie też można wykonać przesiewowe badania USG oraz odbyć konsultacje z lekarzem diabetologiem. Przy okazji przypominam, że od września tego roku punkt konsultacyjny dla diabetyków został już przekształcony w poradnię. Ponadto pacjenci będą mogli też skonsultować się z internistą i kardiologiem. Chcielibyśmy też umożliwić naszym pacjentom wizytę u chirurga- onkologa, ale w tej kwestii trwają jeszcze rozmowy - dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

 

"Białe niedziele" są organizowane przez jarocińską lecznicę od ubiegłego roku. Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu.

 

Takie akcje są bez wątpienia bardzo potrzebne i robimy wszystko, aby były  one stałym elementem działalności szpitala powiatowego  w Jarocinie. Za największy sukces możemy uznać to, że badania profilaktyczne wielu osobom uratowały życie. To właśnie podczas "Białych niedziel" dowiedziały się, że cierpią na poważne choroby wieńcowe czy nowotworowe i zostały przekazane specjalistom - podkreśla Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

 

Przypomnijmy - "Biała niedziela " odbędzie się 7 października w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom - będzie przyjmowała pacjentów od 8.00 do 11.00.

 

Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań będą wydawane w od czwartku 4 października w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania. 

 

 

 

 

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl