iJarocin.pl reklamy
Ważne sprawy

Kolejki do złożenia oświadczenia na prąd w Jarocinie

Do końca listopada jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej mają czas na złożenie oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii elektrycznej. W związku z tym w Jarocinie od kilku dni przed punktem Energi przy ul. Poznańskiej można dostrzec gigantyczne kolejki.

Sprawdziliśmy to wczoraj przed południem. W kolejce, której początek znajdował się wewnątrz lokalu, a kończył się na dworze, czekało kilkadziesiąt osób. Były to zarówno osoby młode, jak i starsze. Okazuje się, że w dużej mierze powodem tak dużych kolejek jest to, że zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby z gospodarstw domowych chcące skorzystać z wyższego limitu rocznego są przekonane o tym, że czas na złożenie oświadczeń jest tylko do 30 listopada.

Sami pracownicy punktu, co jakiś czas wychodzą z wnioskami i informują o tym, że gospodarstwa domowe mają czas do 30 czerwca 2022, jednak nowych osób co chwilę przybywa. 

Petenci muszą odczekać około 2 godz., aby załatwić sprawę. Część z nich rezygnuje i postanawia spróbować innego dnia. Warto dodać, że w Jarocinie kwestie związane z prądem załatwiają mieszkańcy nie tylko powiatu jarocińskiego, ale i krotoszyńskiego, którzy nie mają u siebie takiego punktu.

 

Poniżej podajemy terminy składania oświadczeń:

  • do 30 listopada 2022 roku - jednostki samorządu terytorialnego, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz podmioty świadczące podstawowe usługi użyteczności publicznej (energia elektryczna w cenie 785 zł/MWh)
  • do 30 czerwca 2023 roku - gospodarstwa domowe chcące skorzystać z podwyższonego limitu: 2,6 MWh (osoby niepełnosprawne), 3 MWh (osoby z Kartą Dużej Rodziny oraz rolnicy). Pozostałe gospodarstwa domowe, chcące skorzystać z ceny energii elektrycznej 693 zł/MWh nie muszą składać żadnego oświadczenia. 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku