iJarocin.pl reklamy
Ciekawostki

Kindloteka w bibliotece

2021-12-06 14:20:07
W Jarocinie powstała STEM Kindloteka. Ma ona siedzibę w oddziale dziecięcym biblioteki w Pałacu Radolińskich. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w Mikołajki – 6 grudnia.

Przecięcia wstęgi dokonali I zastępca burmistrza Jarocina - Bartosz Walczak i dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin – Agnieszka Borkiewicz. Takie wydarzenie nie mogło się oczywiście odbyć bez obecności dzieci. Przybyły one na specjalną lekcję pokazową, podczas której zaprezentowane zostało nowe wyposażenie placówki.
 
 
 
Teraz do dyspozycji czytelników jest mata edukacyjna do kodowania, 7 czytników książek elektronicznych z dostępem do zbiorów Legimi, 7 tabletów z aplikacjami do rysowania, tworzenia filmów, edukacyjnymi grami i zabawami;  robot do nauki kodowania, akcesoria i narzędzia do nauki kodowania i programowania takie jak Makey-Makey oraz książki. W oddziale dziecięcym pojawiły się stoliki i pufy oraz półki w kształcie chmurek. Sprzęt przekazany jarocińskiej bibliotece przez Amazon kosztował ponad 22 tys. zł.
 
 
 
STEM Kindloteka to program edukacyjny, realizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji wg nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno – robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania, w czym uczestnikom towarzyszą przeszkoleni nauczyciele, bibliotekarze i edukatorzy.
 
 
 
Od początku naszej działalności w Polsce wspieramy mieszkańców wszędzie tam, gdzie powstały nasze centra logistyczne i gdzie mieszkają nasi pracownicy. Jarocin jest tego dobrym przykładem. Wierzymy, że STEM Kindloteka stanie się miejscem, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje, a także zdobywać nowe umiejętności w kreatywny i przystępny sposób. Bardzo się cieszę, że wspólnie z naszym partnerem Cyfrowym Dialogiem tworzymy wyjątkowe doświadczenia nowoczesnej edukacji w Polsce – mówi Artur Kruczyk, dyrektor Centrum Operacyjnego Amazon w Poznaniu.
 
 
 
STEM Kindloteki powstają w całej Polsce - w szkołach, centrach kultury i bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon.
Model edukacji STEM to idea holistycznego podejścia do procesu nauczania i uczenia się, integrowania w procesie edukacyjnym różnych dziedzin wiedzy i rozwijania m.in. takich umiejętności jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.
 
 
 
Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:
  • S – Science (nauka)
  • T – Technology (technologia)
  • E – Engineering (inżynieria)
  • M – Math (matematyka)
 
I to właśnie te obszary rozwijane są podczas zajęć STEMowych.


Czytaj również

Polub nas na Facebooku