reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Wydarzenia

Kiermasz Wiosenny w Jarocinie

2019-04-17 14:34:11

Kwiaty i wiele innych roślin można było nabyć podczas tegorocznego Kiermaszu Wiosennego w Jarocinie. A że Wielkanoc tuż, tuż… na kiermaszu nie zabrakło świątecznych akcentów, z finalnym wielkim gotowaniem świątecznego żurku.

W sobotni poranek na jarocińskim rynku pojawiło się 30 stoisk kiermaszowych, na których można było zaopatrzyć się w różnorodne produkty: od wiklinowych koszy poczynając, poprzez smakowite miody, wędliny, sery, ryby i inne pyszności, na pięknych wytworach rękodzielniczych kończąc. Były też degustacje przygotowane m.in. przez Restaurację Hotel Jarota i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Jarocinie.
 
 
Na wiosennym kiermaszu, tylko pogoda nie była wiosenna, dlatego na rozgrzewkę organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników malinową herbatę i gorącą kawę. Można też było spróbować pitnego miodu o wymyślnych smakach: limonki z imbirem i porzeczki z czerwonym pieprzem. Na stoisku Centrum Integracji Społecznej w Jarocinie, klienci częstowani byli faszerowanymi jajkami i plackiem.
 
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z kwiatami i innymi roślinami ozdobnymi. Przy okazji, na stoisku spółki Zakład Gospodarki Odpadami – Wielkopolskie Centrum Recyklingu,  można było otrzymać próbkę (doskonale nadającego się do uprawy roślin) naturalnego nawozu Terrawit, który produkowany jest w jarocińskim zakładzie. Tuż obok przedstawiciele Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Jarocin rozdawali bezpłatnie sadzonki dębu szypułkowego, lipy drobnolistnej, klonu zwyczajnego i żywotnika „szmaragd”.  W ekologicznej strefie zlokalizowane były także stoiska Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Pracownicy spółek informowali mieszkańców m.in. o planowanej rewitalizacji Śródmieścia oraz o możliwości pozyskania środków na wymianę starego ogrzewania na ekologiczne.
 
 
Na kiermaszu nie zabrakło także darmowych atrakcji dla dzieci, a dorośli mogli zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.
 
 
Największą atrakcją wydarzenia było gotowanie w ogromnym kotle świątecznego żurku. Kucharzy z Pogorzeli wspierał Mateusz Biernat - uczestnik II edycji programu MasterChef Junior.
 
 
Inicjatorem kiermaszu i jego głównym organizatorem była Gmina Jarocin. W organizacje zaangażowały się gminne spółki: Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocin Sport oraz instytucje gminne: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. 
 

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl