reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Jarocin

Kiedy otwarcie nowej siedziby biblioteki?

2019-09-05 10:36:49

Zdjęcie: jarocin.pl
Już za dwa miesiące nastąpi otwarcie nowej siedziby biblioteki w Jarocinie. Obiekt jest jeszcze w stanie surowym, ale niebawem pojawi się w nim wyposażenie, na tarasie zaaranżowana zostanie zieleń, a na froncie budynku zawiśnie okazały neon.

Mimo, że otwarcie zaplanowano na 8 listopada, to nową siedzibę biblioteki będzie można zwiedzić już 8 września. Tego dnia od godz. 16.00 odbędzie się tam Narodowe Czytanie „Katarynki” Bolesława Prusa i okolicznościowe spotkanie z… kataryniarzem Tadziem. Kto chciałby poczytać, posłuchać i zobaczyć - powinien się tam koniecznie pojawić.
 
 
Stara Kamienica, teraz,  jak nowa
 
Działania związane z adaptacją Kamienicy na Rynku pod numerem 17 rozpoczęły się w kwietniu 2017 r. To wtedy, dzięki negocjacjom przeprowadzonym przez burmistrza Jarocina, Adama Pawlickiego z SHP „Zgoda” i późniejszej decyzji Rady Miejskiej w Jarocinie, biblioteka stała się właścicielką budynku. Środki na zakup Kamienicy - 500 tys. zł, pochodziły z budżetu Gminy Jarocin. Starania o pozyskanie dalszego finansowania inwestycji zakończyły się sukcesem pozyskania 1,5 mln zł ze środków zewnętrznych. Łączny koszt inwestycji zamknie się kwotą 4 mln zł. Właśnie zakończyły się prace budowlane związane z modernizacją Kamienicy. W tej chwili odbywają się końcowe odbiory budynku. Rozstrzygnięty też został przetarg na wyposażenie Kamienicy.
 
 
Wypożyczalnia i czytelnia
 
Kamienica będzie nową siedzibą filii nr 1 „Pod Ratuszem”. Na parterze znajdzie się wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych oraz kącik zabaw dla dzieci, tak, by rodzice mogli spokojnie wybrać książki. Nie będzie to jednak biblioteka dla dzieci, bo taka – od wielu lat - istnieje w Pałacu Radolińskich. Swoje miejsce znajdzie tutaj także Punkt Informacji Turystycznej.
 
 
Salka komputerowa i konferencyjna
 
Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą dwie sale: komputerowa, gdzie będzie można prowadzić kursy dla dorosłych a także zajęcia dla młodzieży oraz mała salka konferencyjna na 10-15 osób – informuje Agnieszka Borkiewicz,  dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy  w Jarocinie. Na tym samym poziomie umiejscowiona zostanie także sala przeznaczona na mniejsze spotkania i koncerty.
 
 
Królestwo młodzieży z tarasem na dachu
 
Przestrzeń drugiego piętra natomiast będzie królestwem młodzieży. - Dzięki konsultacjom społecznym przeprowadzonym z mieszkańcami okazało się, że właśnie takiej przestrzeni przeznaczonej dla młodych ludzi najbardziej w Jarocinie brakuje – podkreśla Agnieszka Borkiewicz. - W tym miejscu młodzież będzie mogła realizować swoje pasje na różnego rodzaju warsztatach, a także - po prostu, zwyczajnie się spotkać, żeby spędzić ze sobą czas - dodaje. Całości dopełni taras na dachu Kamienicy, który będzie także wykorzystywany na działania kulturalne.
 
 
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl