iJarocin.pl reklamy
Z sądu

Kichnięcie przyczyną śmiertelnego wypadku?

2022-05-10 14:20:17
Zdjęcie: Archiwum/ OSP Golina - koło Jarocina/Facebook/Krystian Pawlaczyk i Michał Wojtczak

W Sądzie Rejonowym w Jarocinie zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu 2019 roku na drodze krajowej nr 15 w Golinie.


Przypomnijmy, 2 kwietnia 2019 roku na DK15 w Golinie kierująca pojazdem marki Renault Kangoo, 19-letnia wówczas mieszkanka powiatu ostrowskiego, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Opel Corsa. W zdarzeniu śmierć poniósł 44-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, będący druhem OSP Gościejew. 

 

Jak podaje rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu, oskarżona została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów, dwie nawiązki po 15 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych. Pozostanie też pod nadzorem kuratora. Wyrok nie jest prawomocny.

 

W trakcie śledztwa m. in. zabezpieczono zapisy z monitoringu, przeanalizowano także dane z telefonu komórkowego. Kobieta miała twierdzić, że przyczyną zdarzenia było... kichnięcie. Wiele wskazuje na to, że dojdzie do apelacji.

 

 

Zobacz też:

Śmierć na drodze - nie żyje 44-latek

 Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku