iJarocin.pl reklamy
Z gminy

Już wkrótce budowa pawilonu w schronisku

Trwają prace związane z modernizacją Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radlinie, które jest tymczasowym domem dla 110 psów i 15 kotów. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę pawilonu socjalno-biurowego. 

Prace w schronisku rozpoczęto od uporządkowania terenu przylegającego do schroniska. Wywieziono zalegający naprzeciwko bramy gruz, wycięto krzewy i wykoszono trawę. Na tak przygotowanym terenie, gdzie odwiedzający schronisko mogą wyprowadzać i bawić się z psami, ustawiono nowe ławki. Pierwszym etapem modernizacji schroniska są nowe chodniki z kostki brukowej, które ułożono także wzdłuż kojców dla zwierząt. W kolejnym etapie realizacji prac zaplanowany jest remont budynku w którym zwierzęta będą przebywały na kwarantannie. Do schroniska przyjechało też 7 nowych kojców, spełniających wszystkie normy i  wymogi.  

Obecnie aktualizowana jest dokumentacja projektowa związana z budową pawilony socjalno-biurowego. Wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony w postepowaniu przetargowym, który niebawem zostanie ogłoszony przez Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie.  

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku