reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Jarocin

Jutro ważny dzień dla szpitala

2019-03-18 14:22:32

19 marca zaplanowano odbiór nowo powstałego budynku jarocińskiego szpitala przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. I to od jego decyzji będzie teraz zależało, kiedy obiekt będzie można oddać do użytku. Wcześniej- 11 marca odbiór przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, 12 marca nastąpił ostateczny odbiór przez komendanta Powiatowej Straży Pożarnej.

Budowa nowej części lecznicy jest już fizycznie zakończona. Prace, które ruszyły jesienią 2017 roku - przebiegały zgodnie z planem, na przeszkodzie nie stanęła również pogoda. Roboty nie skomplikowały też życia pacjentom, którzy początkowo mogli spodziewać się problemów z parkowaniem samochodów w obrębie budowy. Na szczęście konsorcjum tak zorganizowało dojazd na budowę, że ciężki sprzęt nikomu nie stawał na przeszkodzie. 

 

- Dzisiaj możemy już mówić o tym, że nowy obiekt jest gotowy i czekamy na ostateczną decyzję Powiatowego Inspektora Budowlanego, który już raz sprawdzał budynek  i teraz będzie robił powtórną kontrolę po sprawdzeniu go przez  pozostałe inspekcje. Odbiór prac został pozytywnie zatwierdzony zarówno przez wojewódzki Sanepid, jak i Straż Pożarną. Inspektorzy sprawdzali m.in. bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zgodność wykonanych prac z projektem, kontrolowali również, czy nie ma technicznych niedociągnięć mogących wpłynąć na bezpieczeństwo budynku, a co za tym idzie- osób w nim przebywających. Wszystko jest w najlepszym porządku  i czekamy na ostateczną decyzję, dzięki której możliwe będzie przeprowadzenie zaplanowanych oddziałów. Ta powinna zapaść już wkrótce - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala. 

 

Inwestorem jest jarociński szpital, który niezależnie od pozostałych służb również dokonał końcowego odbioru. 

 

Polegał on na tym, że osoby nadzorujące budowę z ramienia placówki również sprawdzały, czy budowa jest zgodna z planem. Sprawdzano m.in. prawidłowość podłączenia instalacji elektrycznej i sanitarnej, jakość użytych materiałów i urządzeń, przyglądano się, czy nie ma niedociągnięć przy malowaniu, kafelkowaniu  i tapetowaniu ścian. Pod lupę wzięto też stolarkę okienną i drzwiową oraz podłogi. Czyli praktycznie  wszystko, co znajduje się w budynku. Warto podkreślić, że budowa cały czas była kontrolowana przez zespół naszych pracowników. To pozwoliło uniknąć niepotrzebnych problemów - dodaje prezes. 

 
Nowo powstały obiekt został też wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz windy. Zgodnie z potrzebami wykonano również odpowiednie przyłącza centralnego ogrzewania, dzięki którym zimą w budynku nie będzie problemu z ogrzewaniem. 

 

Koszt rozbudowy placówki to 8.500.000 złotych. 


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl