iJarocin.pl reklamy
Z policji

Jeden zebrał na raz 40 punktów karnych, drugi 25. Teraz odpowiedzą przed sądem

2022-09-27 08:09:00
Zdjęcie: Archiwum

17 września zmieniły się przepisy obowiązujące kierowców. Na terenie powiatu jarocińskiego już następnego dnia dwaj mężczyźni przekonali się o dotkliwości nowych kar.


- Jako pierwsi przekonali się o tym dwaj kierowcy, którzy 18 września wykazali się zupełnym brakiem wyobraźni. 40 punktów karnych nałożyli policjanci na 20-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który kierując VW Passatem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed funkcjonariuszami (15 pkt.), posiadał czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi (15 pkt.) i spowodował w czasie ucieczki kolizję (10 pkt.). 25 punktów otrzymał natomiast 53-latek z powiatu pleszewskiego, który kierował Oplem Corsą będąc w stanie nietrzeźwości (15 pkt.) i w tym stanie spowodował kolizję (10 pkt.). Suma punktów jaką zebrali obaj mężczyźni przekracza ilość dopuszczalną w polskim prawie. Za popełnione przez siebie przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem - podaje KPP Jarocin.
 
 
Jak informuje policja, zmiany w przepisach dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to:
  • przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h),
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu,
  • niewłaściwe wyprzedzanie
  • wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła.

Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym. Punkty za poszczególne wykroczenia są też od 17 września sumowane, co sprawia, że kierowcy łamiący przepisy mogą jeszcze szybciej stracić swoje prawo jazdy.

Źródło: KPP Jarocin


Czytaj również

Polub nas na Facebooku