reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Jeden z promilami, drugi pod wpływem środków odurzających

2019-10-25 12:31:50

Zdjęcie: Archiwum
W czwartek doszło do zatrzymania dwóch kierowców. Jeden miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, drugi wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających.

Do zatrzymania pierwszego z kierowców, którzy wykazali się całkowitym brakiem wyobraźni i rozsądku, doszło 24 października o godzinie 14.40 w Kotlinie na ul. Dworcowej. Policjanci zostali poinformowani o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości, przez innego kierowcę, który zauważył, że jadący samochodem po zatrzymaniu wysiadł z niego bardzo niestabilnym krokiem.

 

Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Przyrząd do badania stanu trzeźwości wykazał, że kierowca fiata punto ma w sobie nieco ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca to 60-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

 

Kilka godzin później, na ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie, funkcjonariusze „patrolówki” zatrzymali innego kierowcę, który siadając za kierownicą fiata seicento, zapomniał uruchomić wyobraźnię. Mężczyzna, 24-latek z gminy Jarocin, nie dość że kierował mimo iż kilka miesięcy temu zatrzymano mu prawo jazdy, to dodatkowo był pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli w nim także woreczek strunowy z zawartością białego proszku.

 

Policjanci zabezpieczyli samochód 24-latka a on sam trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie.

 

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem. Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości bądź innego środka odurzającego, z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

 
Źródło: KPP Jarocin

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl