iJarocin.pl reklamy
Z policji

Jeden weekend, trzech nietrzeźwych kierujących

Pomimo ciągłych apeli policji nadal na drogach powiatu jarocińskiego pojawiają się ci, którzy stwarzają największe zagrożenie będąc pod wpływem alkoholu. Przez miniony weekend trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymano na jarocińskich drogach.

12 maja podczas patrolu w miejscowości Dobieszczyzna policjanci z Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego zauważyli mężczyznę, który w trakcie kierowania samochodem osobowym korzystał z telefonu komórkowego. Z uwagi na popełnione przez kierującego wykroczenie 37-latek z gminy Jarocin został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało podczas rozmowy, od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

 

13 maja w Jarocinie na ulicy Wojska Polskiego doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Ford nie zachował należytej odległości i uderzył w jadący przed nim samochód marki Seat, który na skutek siły uderzenia przesunął się i uderzył w kolejne samochody znajdujące się na drodze. Sprawcą zdarzenia był 39-letni obywatel Ukrainy, który jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości mając ponad 2,5 promila.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło 14 maja gdzie w godzinach nocnych w miejscowości Roszkówko  kierujący samochodem marki BMW, 24-letni obywatel Mołdawii mając w organizmie ponad promil alkoholu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał w pole.

 

Wszystkim mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, utrata uprawnień do kierowania, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysokie kary finansowe.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ