iJarocin.pl reklamy
Z policji

Jeden miał 2 promile, drugi - 3,5

Jeden miał 2 promile, drugi 3,5. Jednego zatrzymał policjant w czasie wolnym od służby, drugi zatrzymał się sam w przydomowym ogródku na kwietniku. Obu grozi kara pozbawienia wolności na 2 lata i utrata uprawnień do kierowania na lat 3.

To, że policjantem jest się cały czas udowodnił w miniony weekend mł. asp. Jakub Rojewski funkcjonariusz Posterunku Policji w Jaraczewie, który w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę.

Do policjanta już wcześniej docierały informacje, że mieszkaniec gminy Jaraczewo często siada za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu. Gdy w sobotę, 18 listopada, policjant zauważył mężczyznę jadącego slalomem w kierunku sklepu w Górze, natychmiast zareagował. Podbiegł do samochodu, który kierowca zaparkował na jednej z posesji i otworzył drzwi kierowcy. Unosząca się we wnętrzu pojazdu woń alkoholu i zachowanie mężczyzny potwierdziły przypuszczenia policjanta, który odebrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce umundurowany patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna usiadł za kierownicą Fiata Punto mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Nie był to jedyny przykład skrajnej nieodpowiedzialności i siadania „za kółkiem” będąc na podwójnym gazie tego dnia. Kilkanaście minut po godz. 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Dworcowej w miejscowości Mieszków. Jak wynikało z przekazanych dyżurnemu informacji, w jednym z przydomowych ogródków, po sforsowaniu ogrodzenia, na kwietniku zaparkował samochód marki Opel Vectra. Po przybyciu na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem 40-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Urządzenie wykazało, że ma on w swoim organizmie aż 3,5 promila alkoholu.

Obaj zatrzymani mężczyźni poniosą konsekwencje karne swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Nietrzeźwy kierowca musi liczyć się z utratą prawa jazdy na okres 3 lat, karą pozbawienia wolności nawet na 2 lata oraz wysokimi konsekwencjami finansowymi.

Podobna kara czeka 27-latka z gminy Jarocin, który w minioną niedzielę został zatrzymany do kontroli na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. On również był nietrzeźwy, jego wynik to 0,54 promila. Dodatkowo kierował on samochodem nie mając do tego uprawnień, za co także odpowie przed sądem.

Pijany kierowca to realne i ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i nie ma dla nich żadnej pobłażliwości. Jeśli widzisz, że osoba, która kieruje może być pod wpływem alkoholu bądź wiesz, że kierujący zanim usiadł za kierownicą spożywał alkohol, reaguj. Wystarczy wykonać jeden tel. na nr 112 lub do najbliższej jednostki policji, by zapobiec tragedii.

Źródło: KPP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

cermotor
ERIKO MOBILNY ŻURAW
OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku
SMOK SKUP-SPRZEDAŻ