reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

Informator budowlany

Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.
FACEBOOK ijarocin.pl
Z gminy

Jarocińskie Centrum Edukacji Kariery nowoczesnym ośrodkiem edukacji

2021-08-27 08:48:57

Zdjęcie: jarocin.pl
Uruchomienie Jarocińskiego Centrum Edukacji Kariery było tematem spotkania informacyjnego dla członków Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Nowoczesny ośrodek edukacyjny powstanie w ramach innowacyjnego partnerstwa gminy Jarocin z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie. To jedno z działań w ramach szerszego projektu „Jarocin - Miastem Jutra”. Na jego realizację Gmina Jarocin pozyskała 3,5 mln euro z funduszy norweskich.

Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery to nowatorskie przedsięwzięcie, realizowane wspólnie przez samorząd gminy i cech rzemiosł różnych.

 

Nasz plan jest bardzo ambitny i nieszablonowy. To innowacyjne partnerstwo z samorządem to taka rzecz, która pewnie nie przydarzyła się innemu cechowi w Polsce. Współpraca samorządu z rzemieślnikami jest bardzo ważna, ponieważ, moim zdaniem, jest to najważniejsze środowisko do nauki zawodu – podkreślił burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Co ważne projekt w całości zostanie sfinansowany z dotacji, pozyskanej z funduszy norweskich. W jego ramach, w miejscu sali cechu przy ul. Barwickiego, powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek. Na parterze zlokalizowanych zostanie 6 pracowni zawodowych, które umożliwią przedstawienie danego zawodu w praktyce. Na piętrze zaplanowano 4 sale wykładowe, a na dachu – łąkę z pasieką pszczół. Na dachu zostanie zamontowana także instalacja fotowoltaiczna, która zapewni oświetlenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Przed obiektem wydzielony zostanie trawiasty parking z  ładowarkami do pojazdów elektrycznych, również zasilanymi panelami słonecznymi.

 

Nowy budynek z multimedialnym wyposażeniem to inwestycyjna część projektu. W ramach tzw. części miękkiej będą tu realizowane certyfikowane kursy i szkolenia. Jednym z priorytetów działania centrum będzie promowanie zawodów rzemieślniczych wśród uczniów szkół podstawowych. Całość zostanie poprzedzona badaniami potrzeb jarocińskiego rynku pracy oraz oczekiwań uczniów – poinformował zastępca burmistrza, Bartosz Walczak.

 

W Jarocińskim Centrum Edukacji i Kariery działały będą: edukacyjne pracownie zawodowe, centrum doradztwa zawodowego, zakład doskonalenia specjalistycznego oraz laboratorium kreatywnej i innowacyjnej przedsiębiorczości.

 

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych często stoją przed dylematem, co robić dalej. W naszym centrum będziemy pomagali im w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Będziemy też wspierali dorosłych, chcących rozwijać swoje umiejętności lub takich, którzy chcieliby zmienić dotychczasową ścieżkę zawodową - zaznaczył starszy cechu, Jacek Dutkiewicz. 

 

Jarocińskie Centrum Edukacji Kariery to część szerszego projektu - „Jarocin - Miastem Jutra”, stworzonego z ogromnym udziałem jarocińskiej społeczności – mieszkańców, przedsiębiorców, młodzieży, lokalnych liderów i organizacji pozarządowych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Jarocin pozyskała ponad 3,5 mln euro wsparcia z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

 

Przez 10 miesięcy współpracowaliśmy z zespołem miejskim i to ta około 20-osobowa grupa pracowników: urzędu, jednostek organizacyjnych i spółek miejskich była motorem napędowym w czasie wytyczania Nowej Ścieżki Rozwoju Jarocina. Finalnie przygotowany został świetny projekt, który został oceniony bardzo wysoko. Cieszę się, że Jarocin sięgnął po te pieniądze – mówił podczas spotkania Marian Adamek, doradca Związku Miast Polskich. 

 

W ramach Nowej Ścieżki Rozwoju zdefiniowano trzy podstawowe cele, które odpowiadają wymiarom, jakie musiały zostać ujęte w projekcie. Pierwszy to - Ecorockowe Miasto. Tu główny nacisk położono na ekologię i rozwój przestrzenny. Kolejny - Wspólnota Lokalna Awangardowych Działań skupia się na wymiarze społecznym, budowaniu tożsamości lokalnej i wzmocnieniu więzi. Trzeci - Jarociński Rozwój Gospodarczy uwzględnia aspekt ekonomiczno-edukacyjny. Projekt, który będzie realizowany do 2024 roku  ma również na celu zbudowanie przyjaznej i innowacyjnej administracji, co zostanie zrealizowane m.in. poprzez przystosowanie Ratusza na Biuro Obsługi Mieszkańca. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Źródło: jarocin.pl

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

Motoinformator

Reklama lombardu w Jarocinie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Dni Karpia 2021