iJarocin.pl reklamy
Straż pożarna

Jarocińscy strażacy sprawdzali sprawność fizyczną

Zdjęcie: PSP Jarocin

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie podeszli do okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka.

 

Dobra kondycja i wysoki poziom kultury fizycznej to podstawa w służbie każdego strażaka. Działania ratownicze często wymagają ponadprzeciętnej sprawności i wydolności organizmu. Dlatego ratownik musi być przygotowany na każde wyzwanie, bez doskonalenia sprawności fizycznej trudno wyobrazić sobie długotrwałe działania wymagające bardzo dużego wysiłku.


Test sprawności fizycznej przeprowadzono w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Dokładny przebieg testu określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 marca 2018 roku. Sprawdzian składa się z trzech konkurencji:
1. próby wydolnościowej "beep test", która polega na bieganiu między dwoma znacznikami (liniami), oddalonymi od siebie o 20 metrów w określonym, stale rosnącym tempie,
2. podciąganiu na drążku,
3. biegu po kopercie polegającym na trzykrotnym pokonaniu prostokąta o wymiarach 3mx5m.

 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Jarocinie po raz kolejny potwierdzili dobrą kondycję i odpowiednie przygotowanie do testu oraz wysoki poziom kultury fizycznej zaliczając wszystkie elementy sprawdzianu.

Źródło: PSP Jarocin
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku