iJarocin.pl reklamy
Wydarzenia

Jarocińscy harcerze na Zlocie Chorągwi Wielkopolskiej

Zdjęcie: jarocin.pl

Jednostki należące do Hufca ZHP Jarocin wzięły udział w największym harcerskim, wielkopolskim wydarzeniu tego roku - Zlocie Chorągwi Wielkopolskiej,  który odbył się w  Poznaniu.

Imprezę zorganizowano w  110. rocznicę  harcerstwa  wielkopolskiego pod hasłem "Powrót do źródła, czyli do pierwotnych założeń skautingu: pracy systemem małych grup, kontaktu z naturą, budowania poczucia odpowiedzialności oraz umiejętności poszukiwania i rozwijania pasji.

 

Reprezentacja Hufca Jarocin była najliczniejszą 130 osobową grupą - składała się z zuchów i harcerzy środowisk z terenu powiatu jarocińskiego, ale również Pleszewa i Gostynia.

 

Cztery dni przepełnione były harcerską przygodą i słoneczną pogodą. Uczestnicy wzięli udział w ceremonii otwarcia zlotu, podczas której zobaczyli widowisko plenerowe traktujące o czterech żywiołach przyrody przekładające się na cztery metodyki ZHP. Przedsięwzięcie współtworzyli instruktorzy hufca przy współudziale Bartosza Kurzawy z Kotlina oraz fantastycznej jarocińskiej grupy Anthony Street. Kolejne dni upłynęły na aktywnym działaniu podczas "Miejskiej Dżungli", gdzie realizowano zadania gry miejskiej.  Uczestnicy podnosili swoje umiejętności w ramach "Ogrodu Sprawności" oraz  wzięli udział w zajęciach metodycznych przeznaczonych dla odpowiednich grup wiekowych. W kolejne popołudnie, podczas otwartego dnia zlotu w ramach "Jarmarków", wszystkie hufce zorganizowały stoiska promujące swój teren działania. - Stoisko naszego środowiska cieszyło się ogromnym zainteresowaniem , do jego współorganizacji zaproszono również stowarzyszenie "JEDNOŚĆ" z Jarocina. Wieczorem zespół złożony z harcerzy i instruktorów naszego Hufca "Druhów w Nas masz" wystąpił na scenie ze swoim repertuarem  jako suport przed gwiazdą wieczoru - zespołem WBH (Wszyscy Byliśmy Harcerzami) – opowiada Anna Urbańska, komendantka Hufca ZHP.

 

Zlot zakończył się polową harcerską mszą św. i uroczystym apelem.
Kilkudniowe spotkanie stanowiło niesamowitą okazję do integracji z innymi środowiskami oraz promocji miejsc, z których pochodzą harcerze. - Nasze zuchy i harcerze nie mogliby uczestniczyć w tak dużym przedsięwzięciu, gdyby nie pomoc i wsparcie życzliwych nam ludzi i instytucji – podkreśla komendantka.

 

Wyjazd został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu gminy Jarocin.

Źródło: jarocin.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

OKNA MARCINKOWSKI
Polub nas na Facebooku