iJarocin.pl reklamy
Ciekawostki

Jarocinianie na obchodach Urodzin Rzymu

Zdjęcie: Facebook/Gmina Jarocin

Grupa 16 jarocinian, dorosłych i młodzieży, która brała udział w inscenizacjach Legendy o św. Marcinie w 2021 i 2022 roku oraz w ubiegłorocznym Misterium Pasyjnym reprezentowała nasze miasto na Urodzinach Rzymu.

Jarocinianie wyjechali do Włoch na zaproszenie Stowarzyszenia Bellator Societas, które współorganizowało wydarzenia mające miejsce w Jarocinie. Zarówno inscenizacje Legendy o św. Marcinie, jak i Misterium Pasyjne stanowiły ważne wydarzenia - wywołały ogromne zainteresowanie i przyciągnęły tłumy mieszkańców naszej gminy.
 
 

Natale di Roma, czyli Urodziny Rzymu to wyjątkowe święto Wiecznego Miasta. Dawno temu przyjęto, że miasto powstało 21 kwietnia 753 roku p.n.e. Tegoroczne obchody Natale di Roma odbyły się po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. W tym roku spodziewany był udział około 3000 rekonstruktorów należących do około 80 stowarzyszeń.  
 
Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie kulturalne Gruppo Storico Romano odbyło się w dniach od 20 do 23 kwietnia. Wyjazd został dofinansowany przez gminę Jarocin.  
 
 
Udział reprezentantów Jarocina wzbudził wielkie zainteresowanie turystów z całego świata. Został też zauważony przez ambasadę RP w Rzymie.
 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku