W środę 6 maja 2026 roku w śremskiej jednostce odbyło się ważne wydarzenie, podczas którego stery w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie oficjalnie przejął mł. insp. Andrzej Boruta.
- Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, a jej najważniejszymi momentami były - powitanie ze sztandarem Naszej Jednostki, co czyni się poprzez ucałowanie płata sztandaru, ślubując tym samym wierną służbę na rzecz mieszkanek i mieszkańców naszego powiatu oraz złożenie meldunków o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Śremie przez mł. insp. Andrzeja Borutę, a także o zdaniu obowiązków przez kom. Mirosława Działo. Komisarz Działo wraca do pełnienia służby na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego - wyjaśnia KPP Śrem.





















