iJarocin.pl reklamy
Poradnik

Jaką wybrać nieckę do przydomowego basenu?

Przed rozpoczęciem budowy basenu należy zdecydować się na odpowiednią nieckę basenową. Zbiornik wodny ma wystarczyć na lata a żeby tak było musi być trwały i zrobiony z odpowiednich materiałów.

 

Wybór niecek basenowych jest bardzo duży. Tutaj jakość zdecydowanie idzie w parze z ceną. Niestety im tańszy materiał tym mniej odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Najtańszym rozwiązaniem będzie zakup niecki ze stali, aluminium lub poliestrowej, która często określana jest jako basen plastikowy. Takie tworzywo jest też dobrym materiałem w przypadku nietypowych kształtów basenów. Niestety materiały te nie są zbyt trwałe i być może w późniejszych latach będą wymagały naprawy.

 

Znacznie lepszy okaże się materiał żelbetonowy, który świetnie poradzi sobie zarówno z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Niecka wykonana jest z betonu ze wzmocnieniami z siatki. Niekiedy wzmacnia się też ściany basenu, które najczęściej wykonane są z blachy. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju niecki. Żelbetonowa jest droższa ale i trwalsza, warto więc o tym pamiętać wybierając basen, który ma służyć przez wiele sezonów.

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

SALON PŁYTEK CERAMICZNYCH - INSPIRO JAROCIN
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Materiały budowlane Chodorowski
OKNA MARCINKOWSKI
Kostka brukowa Jarocin
Polub nas na Facebooku