iJarocin.pl reklamy
Edukacja

I miejsce w konkursie CZTERY PORY ROKU Z OZE dla ucznia z Zespołu Szkół w Witaszycach

21 czerwca rozstrzygnięty został konkurs promujący tematykę Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolowego pt. CZTERY PORY ROKU Z OZE. Wręczone zostały nagrody autorom najlepszych prac z subregionu kaliskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń Zespołu Szkół w Witaszycach. 

 

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. Tegoroczna 10. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV - VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII - VIII zmierzyli się z rozwiązaniem testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na 2023 rok. Tematyką przygotowanych prac były odnawialne źródła energii.

 

- Odnawialne Źródła Energii to wyzwanie i przyszłość, przed którymi stoi młodzież i przyszłe pokolenia aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię niezbędną ludzkości. Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to okazja do zapoznania się z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczniowie klas IV – VI i VII – VIII biorąc udział w konkursie robią pierwszy krok do wzrostu świadomości dotyczącej ochrony środowiska, inspiracji dalszych działań zmianujących nasze otoczenie na mniej szkodliwe i bardziej zdrowe. Edukacja najmłodszych pokoleń w duchu ochrony zasobów i stanu naszej planety oraz efektywnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii to jedno z najważniejszych zadań systemu edukacji – mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 33 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 28 prac. Prace przesłane w ramach konkursu zostały ocenione przez kapitułę konkursową pod kątem ich zgodności z tematyką, stopniem trudności wykonania, estetyki pracy oraz pomysłowości autora. Łączna wartość nagród, przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół z subregionu kaliskiego wynosi ponad 13,1 tys. zł.

 

W subregionie kaliskim w grupie klas IV-VI wyłoniono:

 • I miejsce – Maciej Możdżanowski, klasa V, Szkoła Podstawowa im. Ewerysta Estkowskiego w Mikstacie,
 • II miejsce – Zuzanna Rembiszewska, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu,
 • III miejsce – Julia Pestka, klasa VI, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach
 • wyróżnienie – Julia Matuszkiewicz, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.


 

Uczniowie klas VII-VIII nagrodzeni przez kapitułę konkursową:

 • I miejsce – Mikołaj Kurzawa, klasa VII, Zespół Szkół w Witaszycach
 • II miejsce – Kinga Kliber, klasa VIII, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Skarszewie
 • III miejsce – Anna Brodziak, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie
 • wyróżnienie – Maciej Balcerek, klasa VII, Zespół Szkół w Opatowie Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie


 

Ponadto Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody pieniężne w obydwóch konkursach dla szkół z której pochodzi dany laureat, o wartości:

 • 1000 zł dla szkoły w Mikstacie i Witaszycach,

 • 700 zł dla szkoły w Kaliszu i Skarszewie,

 • 500 zł dla szkoły w Borzęcicach i Mikstacie.

 

- Fotorelacja -

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku