reklamy iJarocin.pl
reklamuj się w gazecie internetowej
reklamuj się w gazecie internetowej

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Najświeższe informacje z jarocińskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Jarocinie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Jarocinie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Znajdują się tutaj z informacje na temat rynku pracy w Jarocinie wraz z ofertami pracy z powiatowego urzędu pracy powiatu jarocińskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Gmina Jarocin

Gminny obiekt samowystarczalny energetycznie

2020-09-07 14:04:54

Zdjęcie: jarocin.pl
Jarocińska Agencja Rozwoju zainwestowała w odnawialne źródła energii. Instalację fotowoltaiczną zamontowano na dachu budynku, w którym siedzibę mają m. in. Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin, a którego właścicielem jest gminna spółka. Dzięki energii, pochodzącej ze słońca, obiekt będzie samowystarczalny energetycznie.

W ramach inwestycji, na budynku mieszczącym się przy ul. Kościuszki – w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w Jarocinie, zamontowano 129 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 42,57 kW. Budowa instalacji kosztowała blisko 140 tys. złotych. Środki na ten cel gminna spółka, w formie preferencyjnej pożyczki,  pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach naboru „Przedsięwzięcia w zakresie efektywności energetycznej i ochrony powietrza w roku 2020”. Zamontowane panele  na to, aby budynek, w którym, poza JAR-em, działa także m. in. Centrum Usług Wspólnych Gminy Jarocin i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, był samowystarczalny energetycznie.

 

– Montaż instalacji, poza efektem ekologicznym, przyniesie nam także wymierne oszczędności – podkreśla prezes JAR-u, Robert Cieślak.

 

Budowa instalacji fotowoltaicznej przez Jarocińską Agencję Rozwoju to tylko część szerszego projektu, realizowanego przez 5 gminnych spółek. Podobne instalacje wybudują także: Zakład Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Jarocin Sport oraz Zakład Gospodarki Odpadami.  Łączna planowana moc wszystkich instalacji to niemal 640 kWp. W sumie zamontowane zostaną 1934 panele PV, które zajmą powierzchnię 3160 m2. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 mln zł. Dzięki realizacji całego projektu emisja dwutlenku węgla do atmosfery zmniejszy się o ponad 480 ton na rok.

 

Gminne spółki realizują inwestycje w  odnawialne źródła energii w ramach jarocińskiego klastra energetycznego, czyli w ścisłej współpracy z jego liderem – Energią Jarocin, która koordynuje wszystkie przedsięwzięcia związane z zarządzaniem energią, również tą pochodzącą z niekonwencjonalnych źródeł.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iJarocin.pl

Źródło: jarocin.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama lombardu w Jarocinie


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iJarocin.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ijarocin.pl